Základní škola Tymákov

Škola / Aktuality

Školní výlety, 25.6.

Vloženo 25.06.2019 21:12 h

Předposlední den školního roku patřil dlouho očekávaným výletům.

První a druhá třída v horkém letním počasí nejprve navštívila arboretum Sofronka v Plzni – Bolevci. Zde se nás ujali odborní průvodci, kteří si děti rozdělili do dvou skupin podle tříd. Prvňáčci se šli seznámit teoreticky s lesem a jeho živočichy, poté navštívili daňčí oboru s mláďaty, kde krmili jablky a mrkví stádo daňků, za chvíli se ocitli v mokřadech obletováni vážkami. Druháčků se naopak ujal zkušený pan včelař, který je seznámil s historií chovu včel, s životem tohoto pro člověka důležitého tvorečka. Děti prošly včelí stezkou a na vlastní oči viděly život v úlu i samotnou živou včelí královnu obklopenou dělnicemi. Obě skupiny si to poté vyměnily. Na závěr si děti pochutnaly na buřtících, pečených chlebech, rohlících a dobrotách od svých rodičů.

V poledne jsme se přesunuli rozpálenou Plzní na zámek Kozel. Před samotnou prohlídkou se děti nejprve občerstvily a utratily nějakou tu kačku, pak následovala domluvená prohlídka zámku. Veliký zájem dětí o interiéry byl poznat podle všetečných dotazů směřovaných k průvodcům.

foto zde

Žáci 3. - 5. ročníku se vypravili s historikem panem Markem do Černošína na zříceninu hradu Volfštejn a na zámek ve Svojšíně. Opět jsme se dozvěděli mnoho zajímavého z historie naší země. Na Volfštejně jsme se rozdělili. Třeťáci měli za úkol najít plánek úkrytu pokladu. Čtvrťáci poklad našli a páťáci sehráli pověst o Janu Žižkovi. V nadmořské výšce více než 600 metrů a ve stínu stromů bylo extrémně teplé počasí snesitelné. Po upečení buřtíků jsme se přesunuli na krásně zrestaurovaný zámek ve Svojšíně. Aktuálně je tam výstava loutkových divadélek plzeňského divadla Alfa. V historických kostýmech jsme prošli i patro zámku, kde se konají různé slavnostní události, např. vítání občánků, koncerty, výstavy. Na závěr jsme se občerstvili v zámecké kavárně. Výlet se nám moc líbil.

foto zde

« zpět na seznam článků

<<  Říjen 2019  >>

Sdělení

• podzimní prázdniny 29.10.-30.10.
    Máte-li zájem o školní družinu v době podzimních prázdnin (29.10. a 30.10.), nahlaste to prosím vychovatelkám ŠD nebo třídním učitelkám do 15.10. ŠD bude v provozu od 7:30 do 15:00. Minimální počet žáků pro otevření  ŠD je 12. V době školních prázdnin nemají děti nárok na oběd ve školní jídelně.