Základní škola Tymákov

Škola / Aktuality

Beseda se spisovatelkou a ilustrátorkou

Vloženo 28.02.2020 20:56 h

Čekání na jarní prázniny jsme si v pátek 28.2. zkrátili příjemným setkáním se spisovatelkou Olgou Stehlíkovou a ilustrátorkou Barbarou Šalamounovou.

Obě dámy nám představily knihu Kařut a Řabach, která loni vyšla v nakladatelství Běžíliška. Dozvěděli jsme se, jak příběh dvojčat na planetě Praminda vznikal, čím byl inspirovaný, jak probíhá spolupráce mezi spisovatelem a ilustrátorem a na co si autoři textu i kreseb musí dát pozor.

Paní spisovatelka Olga nám přečetla několik ukázek z knihy, které naznačily, jak krásně si lze hrát s českým jazykem. Ukázka k knihy dokládá, že její vztah k poezii se nezapře: "Z důvodu nemoci vám dnes nemůžeme pomoci. Musíte se vyšší moci domoci". Ilustrátorka Bára poslala mezi děti návrhy ilustrací a z vyprávění jsme pochopili, že ilustrovat celou knihu není tak snadné, jak se nám při čtení hotové knížky může zdát.

Povídání prokládaly děti zvídavými otázkami a tak jsme se například dozvěděli, jak se stát spisovatelem, nebo ilustrátorem, proč má Hraničář velký nos a že na Pramindě žije kromě Podkana také Zadkan, Kan a Nadkan.

Knihu Kařut a Řabach máme v naší školní knihovně a těšíme se, až se začteme do jejich dobrodružství.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

<<  Duben 2020  >>

Žádný jídelníček.

Sdělení

Tiskopis OČR může vyzvednout kdokoli z rodiny, případně známých. Na tiskopise je razítko školy, podpis ředitelky školy a datum uzavření školy. Jméno dítěte, konkrétní datum zahájení OČR, apod. si vyplníte sami.
  • úřední hodiny ve škole
     Od počátku uzavření školy jsme Vám k dispozici denně od 8:00 - 14:00 V této době si můžete vyzvednout tiskopisy OČR, učebnice, knihy a pracovní sešity pro děti.