Vzdělávací dny 2020

Vloženo 20.08.2020 13:51 h

Naše škola se zapojila do nového prázdninového projektu Asociace školních sportovních klubů ČR, který je zaměřen na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků všech stupňů škol.

Vzdělávací dny u nás proběhly od pondělí 17/8 do čtvrtka 20/8 a zúčastnilo se jich 15 žáků z 1. až 5. třídy. Program zahrnoval vzdělávací i volnočasové aktivity a byl velmi pestrý.

V pondělí jsme si vyrobili maketu pingpongového stolu a vypravili se pěšky do sousední vesnice Lhůta, kde jsme si prohlédli zvířata z proutí a v místní tělocvičně si užili lekci stolního tenisu a spoustu her.

Úterý bylo ve znamení velkého putování po kupecké stezce až k Rotundě sv. Petra a Pavla, kterou jsme si i s výkladem prohlédli. Nechali jsme se inspirovat nalezištěm trilobitů na nedaleké Černé stráni a každý z nás si do hlíny obtiskl mušli, ulitu nebo jinou přírodninu. Před cestou domů jsme se posilnili a vydali se zpět do Tymákova.
I když nás zastihl pořádný liják, těšili jsme se na středu.

To jsme se vydali autobusem do Plzně a navštívili interaktivní výstavu GÓÓÓL v DEPO2015. Kromě historie kopané jsme se dozvěděli řadu informací o českých i světových fotbalových legendách a zapotili jsme se na pěti stanovištích. Na závěr nás čekalo několik zápasů a za odměnu řádění ve velkých míčích. Cestou na oběd jsme si prohlédli historické cetrum Plzně a stadion FC Viktoria.

Poslední den jsme nejdříve navštívili Božkovský ostrov, vyzkoušeli posilovací stroje a prohlédli si Ptačí stezku. Trolejbusem jsme se dopravili na oběd a po krátké procházce do lezeckého centra, kde jsme si, po pořádném procvičení, prověřili svoji fyzičku.

Po všechny dny jsme se kromě sportování a turistiky věnovali i angličtině, matematice, přírodovědě a vlastivědě. Věříme, že máme všichni na co vzpomínat a nevadí, že jsme si o prázdninách vyzkoušeli znovu pravidelně vstávat a běžet do školy.

Děkujeme ASŠK za finanční podporu akce, Sokolu Lhůta za lekci stolního tenisu, Coopu Tymákov za přípravu balíčků a p. Žitkové za zajištění obědů v krásném prostředí Hotelu Central.

Fotografie budou doplněny.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Přiložené soubory ke stažení:

12.pop (0,0 kB)
3.pop (0,0 kB)