Základní škola Tymákov

Škola / Aktuality

Aktuality

Betlémské světlo a vánoční troubení 2023

Vloženo 02.01.2024 06:46 h

Na Štědrý den zůstaly v Tymákově a na Mokrouších zachovány tradice předávání Betlémského světla a vánočního troubení.

Betlémské světlo, plamínek ve kterém vidíme to nejlepší, co do lidského života patří, si dopoledne na Štědrý den přináší domů i obyvatelé Tymákova a Mokrouš. Z kostelů v Plzni a Rokycanech je do místních kapliček (obě jsou zasvěcené sv. Václavovi) přivážejí manželé Sarauerovi a Timkovi a tradice má skvělou odezvu. I přes vítr, který nás občas donutí jít pro světýlko opakovaně, se na obou místech schází spousta zájemců, pro než jde i o možnost setkání a přání si příjemných svátků. 

Děkujeme Tondovi Štěrbovi za fotoreportáž z tymákovské kapličky, která byla vyzdobena adventním věncem od pana Bárty a perníkovou výzdobou od paní Drnkové. Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

Jménem základní školy děkujeme paní Machové, která za SRPŠ koordinovala vánoční troubení - zajistila popis deseti tras, trubače a jejich doprovody! Jen díky nim může tento místní zvyk v našich obcích pokračovat!

Je krásné, že se v rolích trubačů a jejich doprovodů objevují naši bývalí žáci a jejich rodiče, nadšeně vítáme nové dobrovolníky z rodin současných žáků školy a jsme vděční za výpomoc přespolním muzikantům.

Velké poděkování zaslouží: Lucka Koubová, kterou doprovodila sestra Andrea a p.Mach, Míša Panušková s maminkou, Klárka Špitzerová, Ema Machová, Kája Kuncová a Ellen Juríková s p. Špitzerem a p. Polkou, Felix Mencl s maminkou, Hanuš Donát s p.Timkovou a p. Protivou, bratři Tomecovi s Kocmanovými, Laura Juríková, Bára Polková a Agátka Braunová s p. Juríkem a p. Braunem, Vítek Mach a Kryštof Kunc s p.Kuncem, Karolína Řehořová s rodinou a Karel Palát s Matějem a Kubou Němcovými. Velmi si vážíme jejich času a nadšení!

V letošním roce se vybralo 45 343,- Kč, které významně pomohou SRPŠ v zorganizování krásných akcí pro děti. Srdečně děkujeme všem dárcům nejen za příspěvek, ale i za vlídné přijetí při koledování.

Amatérské fotodokumentace z jednotlivých tras je k vidění ZDE.

Jsme rádi, že se uvedené podařilo uskutečnitt i přes události, které otřásly naší republikou v posledním adventním týdnu a jsme vděční všem zúčastněným a organizátorům předávání Betlémského světla i tradice vánočního troubení za to, že svými aktivitami nejen dodržují zvyky, ale šíří naději, radost a poselství života v míru. 

Za kolektiv ZŠ Tymákov srdečně přejeme do roku 2024 jen to dobré a zítra 3.1. se těšíme na děti ve škole. 

Kliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

Kalendář

<<  Březen 2024  >>

PoÚtStČtSoNe
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sdělení

  • Ředitelská volna v 2. pololetí r. 2023/2024
    Uděluji ředitelské volno na dny: 2.dubna 2024 z důvodu zápisu do 1.ročníku. V provozu bude školní družina v obvyklé době. Je třeba sdělit zájem o družinu. V tento den nemohou být obědy ve školní jídelně. Na dny 27. června a 28. června 2024 z důvodu malování tříd. V tyto dny nebude školní družina v provozu.  

© 2010- 2024 Základní škola Tymákov, design FoXprofi.com