Vloženo 11.09.2025 19:50 h
V úterý jsme se se třeťáky vypravili veřejnou dopravou do Plzně.
Cílem bylo tentokrát Národopisné muzeum na Náměstí Republiky. Nejprve jsme si prohlédli stálou expozici, která představuje život v tomto regionu v dobách minulých. K nejzajímavějším exponátům patří plzeňský kroj, betlém, venkovská sednice nebo slaměné úly.
Také jsme se dozvěděli o významu řemesel v dřívějších dobách a některá jsme si vyzkoušeli. Česali jsme vlnu, předli a tkali na tkalcovském stavu. Z mužských prací jsme vyzkoušeli řezání pilou, broušení nářadí a štípání šindelů.
Program byl pro nás zdarma, byl financován z projektu MAP I.
Cestou na nádraží jsme se ještě zastavili v Šafaříkových sadech u Spejbla a Hurvínka.
foto zde
© 2010- 2026 Základní škola Tymákov, design FoXprofi.com