Vloženo 15.11.2025 17:19 h
Ve čtvrtek 13.11. navštívili žáci páté třídy Západočeské muzeum v Plzni a obchod s minerály.
V ZČM pro páťáky byla připravena přednáška na téma středověk. Dozvěděli se spoustu zajímavostí, kterými doplnili své znalosti z vlastivědy. Žáci si zároveň procvičili své znalosti a krásně odpovídali na otázky, které si pro ně paní průvodkyně připravila. Na konci přednášky si mohli zkusit středověké exponáty a přivonět k vůni kadidla myrhy. Prohlédli si také celou středověkou expozici. Z muzea se přesunuli do obchodu s minerály na Slovanech. Majitelka obchodu se na děti připravila a odpovídala jim na všechny otázky ohledně kamenů, které je zajímaly. Jelikož žáky toto téma velmi zajímá, měli jsme problém z obchodu odejít. Děti si nakoupily spoustu krásných suvenýrů pro sebe i pro svou rodinu. Od paní jsme dostali krásné dárečky v podobě ametystových andílků. Paní majitelka děti následně pochválila za jejich chování a znalosti v oblasti minerálů. Dětem se výlet velice líbil a už se těší na další.
Zážitky z čtvrtečního výletu jsou zdokumentovány v albu.
© 2010- 2026 Základní škola Tymákov, design FoXprofi.com