Vloženo 21.04.2026 18:51 h
S příchodem jara se tradičně rozbíhají sportovní soutěže, které přinášejí spoustu napětí, radosti z pohybu i zdravé rivality. Jednou z nich byl i kvalifikační turnaj ve vybíjené, který se konal 21. dubna na 25. ZŠ v Plzni.
Dvanáctičlenný tým z naší školy sehrál úspěšně dva zápasy v základní skupině - proti dětem z 20. ZŠ a domácí „Chválenické“. S napětím jsme čekali, kdo skončí v paralelní skupině na druhém místě a nastoupí proti nám k semifinálovému klání. Utkali jsme se s černickou základní školou a skóre 19:10 v náš prospěch nás posunulo do finále, ve kterém jsme znovu zabojovali proti domácím. I když se podle výsledku 20:9 může zdát, že šlo o snadné utkání, byl to především soustředěný výkon, disciplína a týmový duch, kterými si tymákovští zajistili celkové vítězství v turnaji a postup do okresního kola. Gratulujeme!
Poděkování za reprezentaci školy a sportovní chování si zaslouží děti z 5. a 4. třídy: Kája, Táňa, Ellen, Petr, Vašek, Pepa, Martin, Štěpán, Bára, Zuzka, Eliška a Dan.
Děkujeme organizátorům z 25. ZŠ za zajištění turnaje pod hlavičkou AŠSK.
© 2010- 2026 Základní škola Tymákov, design FoXprofi.com