Školní výlety

Vloženo 26.06.2018 21:36 h

Konec školního roku jsme si zpestřili tradičními výlety.

Prvňáci a druháci vyjeli do Nebílov, kde v tanečním sále místního zámku shlédli STOP pohádku Divadýlka Kuba. Děti rozhodovaly o tom, jak se bude vyvíjet děj pohádky, ve které Jiřík zachraňoval princeznu. Všichni se báječně bavili a nakonec zvítězilo dobro, odvaha a zdravý rozum.  Po divadelním představení nás čekala zajímavá prohlídka interiérů barokního zámku. Od zámku jsme se přesunuli do Prusin a v prostorách tamní bývalé školy jsme si povídali o tom, z čeho se peče chleba, na louce si ukázali, co lze sbírat a využít pro člověka, nebo zvířata a kterým rostlinám se naopak vyhnout. Když jsme nakrmili a pohladili si kamerunské ovce, kozy, králíky a morčátka, vypravili jsme se na naučnou stezku Nebílovy. Z Prusin k soše Nejsvětější trojice, Beštojc kříži, kapli sv. Barbory a po necelých pěti kilometrech jsme na Rajči nastoupili do autobusu, který nás odvezl domů.

Žáci 3., 4. a 5. ročníku se vydali s historikem panem Markem na zříceninu hradu Gutštejn u Konstantinových Lázní a na zříceninu hradu Krasíkov s německým názvem Švamberg.

Dozvěděli jsme se  mnoho zajímavého z dob středověku i z období mnohem staršího. Nahlédli jsme do sklepení, prolezli jsme trosky hradu, vystoupali jsme na rozhlednu. Na Gutštejně jsme si zahráli pověst o zhýralém mnichovi a v podhradí u řeky pak opekli buřty.

Jeden z žáků objevil zbytek staré nádoby, pan Marek  odhadl jeho stáří na 16. století. Slíbil nám, že vše nechá zjistit odborně a napíše nám.

Na Švambergu jsme si povídali o bílé paní, která se tam prý dodnes zjevuje. Nejčastěji v podobě bílé laně. A představte si, že při natáčení historického dokumentu se zde bílá laň panu Markovi také ukázala.

Celý den nám přálo počasí a výlet jsme si moc užili.

foto 1. a 2. ročník ZDE.

foto 3. - 5. ročník ZDE

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte