Trénink s olympionikem, 22.2.2017

Vloženo 22.02.2017 19:12 h

Když už si zacvičit, tak rovnou s úspěšnými sportovci! V rámci zapojení naší školy do sportovního projektu Sazka Olympijský víceboj jsme byli vylosováni (vždy 2 školy v kraji - celkem pouze 28 škol v České republice)a získali jsme za odměnu Trénink s olympionikem!

Sazka Olympijský víceboj vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako přirozenou zábavu.  Dlouhodobý ucelený program pro všechny žáky školy je možné hravě zahrnout do osnov TV, o což se naše paní učitelka Hana Hoblíková usilovně snaží. Žáci v hodinách TV plní 8 disciplin (ohebnost: Hluboký předklon, hbitost: T-běh, silová vytrvalost: Zkrácené sedy-lehy, rovnováha: Postoj čápa, rychlost: Sprint 60 m, běžecká vytrvalost: Zátopkův běh na 500 m, výbušnost: Skok z místa, síla: Hod basketbalovým míčem).
Kriteriem pro zisk Tréninku bylo splnění co největšího počtu disciplín s co největším počtem dětí.
Ve středu 22. února  k nám do Tymákova zavítali úspěšní sportovci, aby si společně s dětmi zacvičili. Děti se seznámily se závodnicí Denisou Barešovou, mistryní Evropy a mistryní světa ve sportovním aerobiku.
Právě Denisa Barešová se hned na začátku chopila vedení rozcvičky.
Následoval pestrý moderovaný sportovní program na 5 stanovištích zaměřený na rozvoj pohybových schopností, při kterém si smíšené týmy dětí zacvičily s Denisou i dalšími profesionálními trenéry.
Dopolednem provázel moderátor a kouzelník Pavel Dolejška, který na 5. stanovišti učil děti kouzelnické triky a za ukázky svého kouzelnického vystoupení sklidil poté velký úspěch!
Akce byla pro děti nezapomenutelným zážitkem, děti nadšeně plnily všechny úkoly a dobře se bavily!
Cvičení SOV se jim líbí a trénink s tak úspěšným sportovcem bude jistě pro mnohé motivace, aby své výkony ještě zlepšily.
Moc děkujeme sportovcům i celému doprovodnému týmu, děkujeme paní učitelce Haně Hoblíkové, díky jejíž snaze o zapojování dětí do sportovních projektů jsme jednou z nejaktivnějších škol Plzeňského kraje!

profifoto ZDE
foto ZDE

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte