Malý záchranář, 24.5.2016

Vloženo 24.05.2016 11:16 h

Hasiči ve spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému připravili další ročník soutěže Malý záchranář pro žáky 4. – 5. tříd základních škol Plzeňského kraje.

V úterý 24. května se sešlo na požární stanici Plzeň - Slovany 12 soutěžních čtyřčlenných  družstev žáků ze základních škol z nejbližšího okolí Plzně (Dýšina, Chrást, Chotíkov, Sedlec, Starý Plzenec, Tymákov) aby bojovalo o umístění a také postup do krajského kola této soutěže.
Na osmi stanovištích žáci záchranářům předváděli, zda by se dokázali správně zachovat v situacích, jako jsou povodně, požáry, dopravní nehody a další rizikové události. Český červený kříž ověřil u soutěžících praktické znalosti v poskytování první pomoci, policie zjišťovala znalosti z osobního bezpečí a dopravní výchovy. Hasiči hodnotili vědomosti ze správného chování při požáru, a zda děti umí takovým požárům předcházet. Nechybělo ani oblíbené stanoviště překážkové dráhy s hašením opravdovými hadicemi. Poradit si žáci museli i s nálezem nebezpečného předmětu a dalšími úkoly, které pro ně hasiči připravili.
Důležitou součástí soutěže byly i vědomostní testy.

Zlaté a stříbrné medaile a postup do krajského kola vybojovala 2 družstva ze ZŠ Tymákov: Jiří, Martínek, Péťa, Anička a Kája, Míša, Tomáš, Tonda. Naše třetí družstvo (Ája, Kristýnka, David a Vašík) se mohlo zúčastnit jen mimo soutěž, ale pokud by soutěžili, byli by třetí!
Naše děti byly na soutěž výborně připravené paní učitelkou Hoblíkovou. Ze všech 48 soutěžících získalo v testech 8 dětí plný počet bodů, z nich 5 bylo z naší školy!

Dětem i paní učitelce k tomuto skvělému výsledku blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!
Budeme držet palce na krajském kole, které se koná 7. června na požární stanici Plzeň - Košutka.

Více info ZDE
Více foto ZDE

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte