Škola v lese - sázení stromků

Vloženo 24.03.2022 11:31 h

V jarní části projektu sázíme stromky.

Les je pro děti místem pro hru i pro tvoření, vytváří si osobní vztah k rostlinám, živočichům i ke konkrétnímu místu.

V lese tráví družina hodně času, a tak  jsme se rozhodli vytvořit si malý kousek našeho školního lesa. Pozemek k užívání  u Průhona jsme dostali od obce Mokrouše a obec nám zaplatila prvních 20 sazenic. Sazenice nám koupil pan Brejcha z týmu www.sazimestromy.cz.

Obecnímu úřadu i panu Brejchovi moc děkujeme.

V tomto týdnu jsme začali sázet. Každá třída letos vysází 4 stromky. Zvolili jsme původní dřeviny - buk a habr. Následně budeme stromky pozorovat a starat se o ně. V dalších letech budeme pokračovat v dosazování.

Děti sázení ohromně baví a i ti nejmenší se statečně chopili rýčů a motyk.

Věříme, že touto akcí podpoříme nejen kladný vztah dětí k přírodě, ale i jejich fyzické a psychické zdraví a vzájemné vztahy mezi dětmi.

Žáci 5. třídy se také, stejně jako ostatní děti naší školy, zapojili do mezinárodního projektu Les ve škole - škola v lese. Hlavní myšlenkou ročního plánu pro páťáky je "Planeta Země v neustálé proměně, život na ní v různých podnebných pásech".

V únoru se děti seznámily s Lesní třídou, která je bude provázet celým projektem, sdílely si vzájemně, jakou mají zkušenost s jiným podnebím, vytvořily si svůj Akční lesní deník. Minulý týden se vydaly sázet stromy, aby přispěly k vytvoření školního lesa v blízkosti svého okolí a mohly na vlastní oči pozorovat, jak takový les roste.

Fotodokumentace bude postupně doplňována SEM.