Poslední týden školy - 5. ročník

Vloženo 01.07.2022 12:06 h

Poslední školní týden si děti z páté třídy užily společně a plnými doušky - nejprve zábavně, potom poučně. V pondělí se vydaly na koupaliště do Starého Plzence a ve středu na výlet do Plzně, kde navštívily Akva Teru a plzeňskou věž.

V pondělí ráno jeli páťáci autobusem do Plzně - Božkova, odkud se dále vydali cyklostezkou před Koterov až do Starého Plzence. Po 8 km na nás již čekalo otevřené koupaliště s občerstvením, lehátky a hlavně spostou legrace a zábavy. A protože bylo veliké horko, pěší cestu přes rotundu domů jsme velmi rádi vyměnili za delší pobyt u vody a návrat zpět atobusem.

Ve středu jsme se vydali opět autobusem do Plzně, tentokrát do plzeňské pobočky ZOO - Akva Tery na Palackého náměstí. Tady jsme měli domluvenou prohlídku s výkladem. A měli jsme obrovské štěstí - jelikož nás omylem objednali o hodinu dříve, než otevírali, vzali nás na tu hodinu do zákulisí. Dostali jsme se do místností, kam ostatní návštěvníci nemohou, kde zvířata ošetřují, krmí, rozmnožují aj. Pan ošetřovatel několik zajímavých zvířat vyndal z terárií a děti si je mohly osahat (např. kudlanku, švába, různé druhy hadů aj). Potom jsme navštívili i expozici a pokračovali ve velmi zajímavém výkladu.
Poté jsme se občerstvili svačinou s výhledy na Divadlo J. K. Tyla a Velkou synagogu. Po nasycení jsme se přesunuli na vyhlídkovou věž chrámu sv. Bartoloměje a po zdolání 299 schodů už jsme se mohli kochat pohledy na Plzeň. Pak následoval krátký rozchod a cesta z poslední společné třídní akce autobusem domů.

Fotografie je možné si prohlédnout ZDE.

Nejen páťákům přejeme krásné prázdniny a prosluněné léto !