Předvánoční týden u páťáků

Vloženo 22.12.2021 07:59 h

Čekání na Štědrý den trávíme v jednotlivých třídách netradičně. Přečtěte si, jak si zpříjemnili tento čas v pátém ročníku.

Naši páťáci si předvánoční pondělí užili velmi netradičně. Vyzkoušeli si, jaké je to prožít celé vyučování v pyžamech a domácích oblečcích, v pohodlí heboučkých dek, polštářů a s oblíbeným plyšákem v náručí. Bez sezení v lavicích.
Nejprve se děti seznámily s historií vzniku pyžama, poté následovala módní pyžamová přehlídka. Každý rok pravidelně páťáci připravují vánoční besídku pro prvňáčky. Letos tomu není jinak. A v pondělí proběhla pyžamová generální zkouška besídky.
Po generálce si děti odpočinuly při čtení společné i vlastní četby, některé se pustily do přípravy ovocného čaje pro všechny, jiné hrály stolní hry. Na společné pečení cuketového perníku nakonec nedošlo, protože děti přinesly obrovské množství vynikajícího a neodolatelného cukroví, které budou muset ještě ve středu dojídat. Ale to nevadí, na vlastnoručně vyrobeném perníku si pochutnáme co nejdříve v novém roce. Den jsme nakonec zakončili matematickou rozvičkou pomocí QR kódů - děti počítaly příklady a správnost svých výsledků si ověřily oskenováním QR kódu.
Děkuji moc rodičům za vydatnou podporu a pomoc při "stěhování" pyžam, dek, polštářů, cukroví aj.

Po Pyžamovém dni následoval  páťácký Den za pohádkou. Linkovým autobusem jsme dojeli do Plzně na terminál, kde se děti při čekání na další přípoj podívaly z lávky na bránu pivovaru Prazdroj a pak navštívily budovu hlavního nádraží Plzeň. Dalším autobusovým spojem jsme se přesunuli k Olympii do kina Cinestar. Na děti zde čekala nová vánoční pohádka "Dračí princezna". Děti byly nadšené, že na ně čekalo občerstvení a kino navíc hrálo pouze pro naši třídu, nikdo jiný neměl vstup umožněn. Po pohádce následoval krátký rozchod spojený s nákupem drobných dárků. Krátce po poledni jsme se vydali na pěší cestu lesem do Starého Plzence, odkud jsme se autobusem přesunuli zpět do Tymákova. Děti dorazily trochu znavené, vymrzlé, ale zcela spokojené.

Ve středu byla celá škola provoněná vánoční atmosférou, ochutnávalo se cukroví a vánočky, zpívaly se koledy a předávaly dárky. Nechyběla ani mrazivá procházka. Páťáci tradičně připravili besídku pro prvnáčky, se soutěžemi, scénkami i hudebním vystoupením.

Více fotografií ZDE.